Choď na obsah Choď na menu
 

Schießübung 2019 - Senitz

     9. novembra 2019 sme usporiadali klubové strelecké cvičenie spojené s VIII. ročníkom streleckej súťaže Klubov vojenskej histórie na strelnici Slovenského poľovníckeho zväzu - regionálnej organizácie v Senici. Tento rok sme opäť pripravili šesť rôznych streleckých disciplín, kde si členovia KVH vyskúšali, aj za hustého dažďa, streľbu z dvoch vojenských pušiek s otvorenými mieridlami v ľahu a sede, z civilnej verzie samopalu v kľaku, z troch pištolí v stoji, a z toho z jednej aj na čas.

     Okrem nášho klubu sa súťaže zúčastnili aj členovia KVH Trnavská posádka, KVH Dojč, KVH Domovina, KVH Valkýra, KVH Komoča, KVH Levice, KVH Mor ho! a KPVHS (aj s kuchárom a deťmi nás bolo 60). Po skúsenostiach s časovou náročnosťou súťaže sme tento rok museli počet súťažiacich obmedziť.  Putovný pohár pôjde opäť KVH Feldgrau. 

     Tradične porovnávame súčty všetkých nastrieľaných bodov a tento rok sme oproti minulému zistili zhoršenie vo všetkých troch veľkorážnych pištoliach. Bolo to zrejme spôsobené sychravým počasím aj streľbou v časovom strese:

1. Colt 1911 (STI Spartan) 45 ACP - 1368 bodov (strieľalo sa po 5 rán obojruč)

2. Walther P1 9 x 19 Luger - 1640 bodov (strieľalo sa po 10 rán obojruč ale na čas)

3. Tokarev vz. 33 7,62 x 25 TT - 744 bodov (strieľalo sa po 5 rán silnou rukou)

     Najväčším sklamaním bol opäť malý samopal vz. 61 Škorpion, z ktorého sme všetci spolu dokázali nastrieľať iba 489 bodov. Čo sa týka vojenských pušiek bez optiky, viedol Mauser z ľahu s 1651 bodmi. Mosin dokázal z menej pohodlného sedu poskytnúť 1474 bodov.